Szolgáltató adatai Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

A világ legviccesebb biztosítási reklámjai!

Néhány évvel ezelőtt, ha valaki leült tévét nézni, kénytelen volt végigülni az összes reklámot, ma azonban már a digitális videorögzítő (DVR) elterjedésével a TV-reklámok megtekintése sem kötelező. Ez persze még nehezebb helyzet elé állítja a reklámkészítőket a figyelem megragadására képes spotok megalkotásában, különösen a legtöbb ember fejében unalmas iparágként megjelenő biztosítások esetében. Az alábbi reklám-csokor azonban cáfolni látszik ezt az állítást.

Életbiztosításra van szüksége?

A svéd Länsförsäkringar biztosítótársaság reklámja érdekes perspektívából ragadja meg a kérdést

 

Úgy látszik, a börtön-téma az északi országokban kimeríthetetlen - holland Centraal Beheer biztosító reklámja

Szintén a Centraal Beheer biztosító nevéhez fűződik az alábbi reklám. Még hogy az akupunktúra egészséges!

 

Biztosítás elsősorban nőknek

A nőkről elterjedt legáltalánosabb sztereotípia, hogy borzalmas sofőrök, azonban ez az ausztrál biztosító mégis kizárólag nőknek nyújt biztosítást, ami az alábbi videót megnézve, teljesen érthető.

 

Ez a másik, szintén női sztereotípiákra építő videó némiképp más szemszögből mutatja be a nők „tehetségét”.

 

Ha már nyár, akkor utasbiztosítás!

Nincs is bosszantóbb annál, mikor a nyaraláson következik be valami katasztrofális baleset. Ilyen rémtörténetei mindenkinek vannak, de ezek a reklámok bőven túltesznek mindegyiken.

0 Tovább

Tíz dolog, ami tönkretehet egy nyaralást

Valószínűleg minden nyaralónak legalább egyszer átfut a fején egy olyan nem várt szituáció, amely az egész vakációt rémálommá változtathatja. Ilyen az, amikor egy külföldi kórházban köt ki valaki, egy repülőtéri váróteremben reked, vagy megérkezik ugyan az áhított napsütötte szigetre, azonban a poggyászát véletlenül egy esőerdőbe küldték. Ha már nehezen megkeresett pénzünket a jól megérdemelt nyaralásra költöttük, bölcs dolog meg is védeni ezt a befektetést! Íme tíz ok, miért.

Se nyaralás, se pénz – biztosítás útlemondásra

1. Az egész nyaralás elmarad

Hiába számoljuk már visszafelé a napokat a nyaralás kezdetéig, ha valamilyen szerencsétlen ok folytán le kell mondani az utat. Bárki, bármikor megbetegedhet például, vagy ami még rosszabb, meghal valaki a családban. A természet is megtréfálhat minket, hiszen ha valamilyen viharkár keletkezik otthonunkban, nyilván otthon kell maradni helyrehozni azokat. Persze mondhatjuk, hogy semmi nem téríthet el minket a várva várt nyaralástól, de nézzünk szembe a tényekkel: bármikor beüthet a baj. Ilyenkor öröm az ürömben, ha rendelkezünk útlemondási biztosítással, mert bár a nyaralás élményétől meg kell fosztanunk magunkat, legalább az utazásra befizetett pénzünk egy része nem úszik el. Természetesen a biztosítás megkötésekor ügyeljünk arra is, hogy milyen esetekben téríti vissza a befizetett út árát a biztosító.

2. A hazafelé tartó járatot törlik

Amennyiben a járatot valamilyen műszaki probléma miatt törlik, és csak a következő napon tudunk hazarepülni, akkor a légitársaság általában szállást és étkezést kínál utasainak. Azonban ha időjárási okok miatt törlik a járatot, úgy az utasnak magának kell gondoskodnia szállásról. Az útlemondási biztosítások általában az utazás megszakítása esetén is térítést nyújtanak, például a szállodai tartózkodás, vagy az új jegy megvásárlásának költségeire.

3. Útmegszakítás és korai hazatérés

Bármikor előfordulhat, hogy valamilyen váratlan esemény miatt korábban haza kell térnünk a nyaralásról. Az útlemondási biztosítások jellemzően a nyaralás elmulasztott részének költségeit – a szállásdíjat például – az újonnan megvásárolt repülőjegyet, vagy a későbbi időpontban történő visszacsatlakozás költségeit is megtérítik. Érdemes előzetesen tájékozódni a kockázati köröket illetően.

Az útlemondási biztosítások díja nagyságrendileg a részvételi díj 5 százaléka körül mozog, attól függően, hogy milyen kockázati körökre terjed ki, a járattörlésekre, csatlakozás lekésésére, útmegszakításra is vonatkozik-e. Ezekről érdemes a szerződés megkötése előtt tájékozódni. Útlemondási biztosítás megkötése esetén a betegségből, balesetből eredő károkat nem téríti meg a biztosító, hiszen arra az utasbiztosítás nyújt csak fedezetet.

A nyaralás alatt is biztonságban

4. Betegség vagy sérülés a nyaralás alatt

Az egészségügyi ellátási költségek még Európán belül is országonként jelentősen eltérőek, ezért nem mindegy, melyik országba melyik biztosítást választja valaki. Az utasbiztosítások általában a nagy összegű orvosi ellátás mellett kiterjednek a betegséggel kapcsolatos járulékos költségekre, poggyászbiztosításra, baleseti halál vagy rokkantság pénzügyi következményeire, jogvédelemre, felelősségbiztosításra, elveszett okmányok pótlására is.

5. Helikopteres mentés

A nyaralás helyszínétől, és az egészségügyi állapot súlyosságától függően bármikor előfordulhat, hogy légi úton kell elszállítani valakit egy egészségügyi intézménybe. Erre, vagyis egy orvosilag felszerelt járművel történő elszállításra az utasbiztosítások egy része szintén fedezetet nyújt, amely egyébként tetemes összegbe kerülne, ha nekünk kellene kifizetni.

6. Késve érkező, elveszett, ellopott, megrongálódott poggyász

A későn leszállított poggyászokért a légitársaságok általában nem nyújtanak kártérítést, pedig nem csak akkor érhet minket jelentős kár, amikor poggyászunk elveszik, vagy ellopják, hanem akkor is, ha nem érkezik meg időben – hisz ekkor számtalan plusz dolgot kell vennünk, hogy addig is meglegyünk valahogy. Ekkor a biztosító a külföldön szükségessé vált sürgősségi vásárlások (tisztálkodás, ruhanemű) értékét megtéríti. Az elveszett táskákért a légitársaságok általában rendkívül korlátozott kártérítést vállalnak, ezzel szemben az elveszett poggyászra fedezetet nyújtó biztosítások a csomag helyettesítési költségére, vagy a káridőpontra értékcsökkentett összegre nyújtanak fedezetet. Erről szintén érdemes előre tájékozódni, hiszen számos alapfedezetet nyújtó biztosítás csak az ellopott táskák után fizet, az elveszítettekért nem.

A legtöbb utasbiztosítás 24 órás asszisztenciaszolgáltatást is nyújt, amely különösen hasznos lehet egy olyan országban, melynek nem beszéljük nyelvét. Ha például a késő poggyászunkban vényköteles gyógyszerek voltak, a biztosító segítséget nyújt a gyógyszerek beszerzésében. Az útlevél, pénztárca elvesztése, ellopása esetén az okmányok gyors pótlásában is segítséget kaphatunk, csakúgy, mint a beteglátogatás vagy a tartózkodás meghosszabbításának megszervezése vagy a kiskorú gyermek hazaszállítása esetén.

Még néhány tipp a nyaralóknak

7. Csatlakozás lekésése

A csatlakozó repülőjáratok lekésése minden utazó részére kihívást, és valószínűleg óriási plusz költséget jelentenek. Ráadásul egy lekésett járat egy egész utazást megboríthat. Egyes biztosítások a csatlakozás lekésése esetén fellépő költségekre is fedezetet nyújtanak.

8. Utazási iroda csődje

Nem múlik el nyár anélkül, hogy legalább egy utazási iroda ne menne csődbe, és ne rekednének külföldön utasok. Az utazásszervező cégeknek kötelező megfelelő vagyoni biztosítékkal rendelkezniük, amely a kint rekedt utasok hazaszállítását, az itthon maradt ügyfelek kárpótlását hivatott fedezni.

9. Természeti katasztrófa a nyaralás helyszínén

Az időjárási, vagy természeti katasztrófák esetén fedezetet nyújtó biztosítások az előre kifizetett utazási költséget térítik, és segítséget nyújtanak az új nyaralás megszervezésében is.

10. Tájékozódjunk a Külügyminisztérium honlapján

Az utasbiztosítások kapcsán érdemes megjegyezni azt is, hogy a Külügyminisztérium honlapján nem javasolt úti célként szerepelő országok esetén, például amelyet háborús övezetté nyilvánították, az utasbiztosítás sem fizet, érdemes tehát előzetesen tájékozódni a célország biztonsági állapotáról.


1 Tovább

Balhéktól hangos az idei EB

Az idei labdarúgó Eb alatt történt az elmúlt húsz év legszélesebb körű futball-huliganizmusa, amikor a lengyel-orosz tábor összecsapott. A konfrontáció arra késztette a sportág két legnagyobb irányító testültét, hogy vizsgálatot rendeljenek el, mely akár a versenyek megrendezésében is változtatásokat eredményezhet.

Mintegy 20 ezer orosz drukkert vártak szombaton Varsóba, akik most szombaton a Görögország elleni Európa-bajnoksági meccsre igyekeztek, ezért a hatóságok már előre készültek a lehetséges szurkolói összecsapásokra. Volt is okuk a félelemre, hiszen ezt megelőzően, múlt hét kedden a lengyel-orosz mérkőzés után csaptak össze a táborok, több tucat sérülést, és 200 letartóztatást eredményezve.

A játékot megelőzően több ezer orosz özönlött át a Nemzeti Stadionba vezető hídon. Ekkor még nem történt erőszak, és a hangulat is nyugodtnak tűnt. Később hangoskodó orosz drukkerek, néhányan zászlókba burkolózva azt skandálták: „Azért jöttünk, hogy győzzünk” valamint „Oroszország csak nyerhet”.

Az orosz-lengyel szurkolói összecsapás már a később 1-1 döntetlennel végződő meccs előtt megkezdődött, a lengyelek számára ugyanis az orosz zászlók és nacionalista szimbólumok meglehetősen provokatívak voltak. A rendőrök gumilövedéket és könnygázt is bevetettek, mikor a szurkolók kövekkel és palackokkal támadták őket. Egy másik verekedést, a stadion közelében már egyértelműen az oroszok kezdeményeztek. A harcok a mérkőzés után sem fejeződtek be ugyanis a drukkerek egy része átvonult Varsó városközpontjába és ott folytatták a verekedést. A rendőrség közlése szerint 140 ember szorult valamilyen orvosi ellátásra, köztük 19 külföldi és 10 rendőr is.

Az UEFA 30 ezer euróra bírságolta az Orosz Labdarugó Szövetséget az orosz szurkolók „helytelen magatartása” miatt. Oroszország már ezt megelőzően is 120 ezer eurós büntetést kapott, mikor szurkolói megtámadták a stadion személyzetét Wroclawban, a csehek elleni első mérkőzésen. Az UEFA azzal is megfenyegette Oroszországot, hogy hatpontos levonást kapnak, ha a 2016-os EB selejtezők során megismétlődnek az erőszakos cselekmények.

Varsó polgármestere is bocsánatot kért az Európa Bajnokságra a lengyel fővárosba érkezett vendégektől: "Elnézést kérek, és sajnálom, hogy a huligánok miatt vendégeink úgy érezték, nincsenek biztonságban".

Az angol szurkolók már most aggodalmukat fejezték ki a holnapi donyecki meccs, illetve az a körüli erőszakos események miatt, hiszen előfordulhat, hogy kiverik a házigazda ukránokat. A tornán résztvevő brit rendőrség feje elmondta, hogy megfelelő rendőri jelenléttel készülnek a brit szurkolók védelmére. A problémát csak súlyosbítja, hogy orosz szurkolók angol mezben történő megjelenésére is számítani lehet.

Közlekedési problémák is tarkítják az eseményeket

Nem csak a „hagyományos” futball huliganizmus nehezíti meg a szurkolók mindennapjait. A liga.net ukrán üzleti hírportál szerint angol szurkolók egy kijevi étteremben felejtették tetemes mennyiségű alkohol elfogyasztása után tolószékes társukat, ám a drukkert egy ukrán futballrajongó még idejében eljuttatta a meccs helyszínére.

A közlekedés terén is előfordultak fennakadások a versenyek idején, ami nem is meglepő, hiszen a varsói, gdanski, poznani, wroclawi és a krakkói repülőtereken három nap alatt közel háromezer felszállást és leszállást hajtottak végre, ebből csaknem 500 kizárólag az Eb-t szolgálta ki. Az öt város közötti vasúti forgalomban pedig közel 1200 összeköttetést jegyeztek.

Az ukrán-svéd mérkőzés után például nem volt elegendő jármű a nézők rendezett elszállítására a lembergi szurkolói övezetből, akiknek így gyalog kellett megtenniük a kis  távolságot a város különböző pontjaira.

A turistákra utazó hiénák sem könnyítik meg a külföldi szurkolók dolgát. Két taxisnak például azért mondtak fel Lembergben (Lviv), mert háromszorosára emelték a repülőtértől a városközpontig vezető útvonalon a viteldíjat. A hivatalosan megállapított 35-40 hrivnya díjszabást az ukrán-lengyel rendezésű labdarúgó Eb alkalmából a lembergi személyfuvarozók 100 hrivnyára drágították.

Az Eb nyitónapján, pénteken közel 12 ezer rendőr és mintegy 2600 városőr felügyelt a rendre az öt lengyel nagyvárosban. Az első három nap alatt majdnem 700 alkalommal volt szükség orvosi beavatkozásra és összesen 28 alkalommal került sor rendbontásra.

Az ilyen, és ehhez hasonló, tömegrendezvényeken való részvételre és az ott kialakuló váratlan helyzetekre érdemes mindenkinek felkészülnie, legyen szó nemzetközi, menetrend szerinti repülőgép, autóbusz vagy vonat késéséről, a járat törléséről, vagy bármilyen orvosi ellátást eredményező balesetről. Sokan hálásak utólag, hogy nem felejtettek el utasbiztosítást kötni.

0 Tovább

Támadásba lendültek az óceánok pitbulljai!

Tavaly a halálos kimenetelű cápatámadások száma világszerte az elmúlt 20 év legmagasabbika volt, és egyik sem az USA partjainál következett be – derül ki egy friss egyetemi kutatásból. A „világ legveszélyesebb strandján” már idén is áldozatot szedtek a halálos ragadozók!

A Floridai Egyetem múlt héten adta ki a nemzetközi cápatámadásokról szóló, 2011. évi jelentését. Az Egyesült Államokban, azon belül is Floridában öt éves mélypontra esett a spontán cápatámadások száma. Ichtiológusok (halszakértők) szerint a tavalyi 12 halálos kimenetelű támadás azt mutatja, hogy a turisták egyre távolabbi helyekre merészkednek el, ahol azonnali orvosi ellátásra nem igazán van lehetőség.

A tavalyi halálesetek száma duplája a 2010-esnek. Világszerte mintegy 75 támadást jelentettek, amely nagyjából megfelel a tízéves átlagnak. Az Egyesült Államokon belül Florida vitte a prímet, a regisztrált 29 támadásból 11 ugyanis itt következett be.

Idén is történtek már halálos támadások. Januárban a „világ legveszélyesebb strandján”, a dél-afrikai Cape Town Second Beachen ölt meg egy cápa egy fürdőzőt. A halálos baleset egyik szemtanúja látta, ahogy a cápa kiemelkedik a vízből, a férfi mellé úszik, majd elragadja. A 25 éves fiatalember próbált szabadulni, azonban egyik karját letépte a ragadozó. A vízi mentők először nem mertek bemenni a vízbe, majd az egyik begázolt, és a szörfdeszkáján kihozta az akkor még élő áldozatot. A cápa könyékig leharapta az egyik karját, de a mellkasát, vállát és hasát is súlyos sérülések érték, így nem tudták már megmenteni.

Az elmúlt hat évben hat halálos áldozatot követeltek a tengeri ragadozók ezen a helyen, amely a világ legveszélyesebb strandja címet érdemelte ki. A világon egyetlen más állam, vagy ország sem tud annyi halálos cápatámadást felmutatni, mint Second Beach. A legtöbb támadást a bikacápák, más néven zambézi cápák követik el, melyeket az óceán pitbulljainak is neveznek.

A helyiek úgy vélik, hogy a cápákat az Umzimvubu folyóból a tengerbe kerülő szennyezés teszi különösen agresszívvá, mások a sangoma-kra (zulu szó, varázslót jelent) gyanakszanak, akik a parton állati áldozatokat mutatnak be, így azok tengerbe dobott tetemei vonzzák oda a ragadozó halakat.

Az egyiptomi turisztikai honlapokon az ötcsillagos luxusszállodákon, izgalmas vízi sportokon és a különböző bevásárló és szórakozási lehetőségeken kívül viszonylag ritkán hívják fel az utasok figyelmét arra, hogy akár Sharm El-Sheikh partjainál is találkozhatnak cápákkal. A biztosítók általában figyelmeztetik ügyfeleiket, hogy utasbiztosításuk megkötésénél olyan szerződést kössenek, amely a búvárkodásra is fedezetet nyújt.

3 Tovább

csaknyugodtan

blogavatar

Extrém helyzetek, különös események, érdekes történetek, sok-sok tanulság.

Utolsó kommentek